MFF ZOOM ZBLIŽENIA JELENÍ HORA, POLSKO
Již od roku 2009 jsme pravidelnými účastníky filmových workshopů pro studenty, které probíhají v rámci Mezinárodního filmového festivalu ZOOM Zbliženia Jelení Hora, festivalu studentského, nezávislého a amatérského filmu v Polsku. 

Také v letošním roce jsme partnery Mezinárodních fihmových workshopů pro mladé tvůrce, které se konají v rámci 
20. ročníku Mezinárodního filmového festivalu ZOOM - Zbliženia 2017. Workshopy budou probíhat v termínu od 20. do 26. února 2017
Program festivalu tvoří projekce nejnovějších filmů světové kinematografie, setkání se slavnými filmaři, koncerty, soutěže a filmové workshopy. 

Workshop je určen pro mládež od 17  do 23 let
- pracuje se v mezinárodních skupinách
- předchozí zkušenost s filmováním není nutná, ale hodí se
- workshop probíhá v angličtině
- letos je možné se přihlásit do workshopů: 1) plastelínová animace
Máte-li svůj vlastní digitální fotoaparát s dostatečně velkou pamětí a náhradními bateriemi, (nabíječky) či stativ, prosím vás přivezte si je s sebou. Pořadatel má k dispozici dva fotoaparáty a větší množství fotopřístrojů značně usnadní práci na animaci.
                     2) 
 scénáristika – tvůrčí psaní (je nutná dobrá znalost angličtiny)
                         3) dokumentární film
                      4) hraný film
                      5) video-art
                   
máme omezený počet míst, takže přihlášky budou zpracovány stylem, „kdo dřív přijde, ten dřív mele“ :)
- do každé skupiny se mohou přihlásit pouze 3 osoby z Čech. Celkem je tedy
k dispozici pouze 15 míst.
přihlásit se můžete pouze do jedné skupiny
- účastníci mají vše ZDARMA (lektorné, ubytování v hotelu + strava - plná penze, doprovodný program) kromě DOPRAVY do Jelení Hory (tu si hradí každý sám)
Přihlášku na workshop získáte na mailu ladicka@email.cz
Přihlásit se je nutné co nejdříve, nejpozději však 20. 1. 2017!
Kdo se dříve přihlásí, ten jede :)

Reportáž z ročníku ZOOM 2015. 
Od 17. do 22. 2. 2015 nasazovali odvážní účastníci svou kůži a talent za kamerou i před ní.
Takto viděla ZOOM 2015 účastnice workshopu Káťa Měkynová.
Jako pravidelný účastník filmového festivalu v Jelení Hoře musím říct, že se představy o letošním ročníku jen minimálně přiblížily ideálu, ve který se proměnil. Čekalo na nás hned několik příjemných změn. Do Jelení Hory jsme se letos dostali pohodlně vlakovou dopravou, která byla k našemu potěšení obnovena. Nejvýznamnější pro nás (účastníky filmových workshopů) byl právě výběr workshopu. Tvorbu hraných krátkých filmů nahradila písečná a plastelínová animace, psaní scénářů a videoart, do kterého jsem se letos přihlásila. Naše skupina se letos skládala z Čechů, Slováků a především Poláků. Polské národnosti byli i lídři naší skupiny Marcin Mierzicki a Janusz Czyžewicz, kteří nám hned na úvod oznámili, že se budeme bavit bez použití angličtiny. Ze začátku to vyvolalo pár nedorozumění, ale ve výsledku spousty legrace, obohacení slovní zásoby a s koncem týdne i plynulou česko-polsko-slovenskou řeč. Každý den jsme natočili mnoho zajímavého materiálu, který byl na konci týdne sestříhán do konečné bizarní podoby. Určitý stupeň absurdity nesmí chybět žádnému videoartu. Hodně se také pracovalo na zvukových stopách, které jsme si sami nahrávali, ať už na hotelu, venku, nebo na návštěvě polského karaoke. Mnoho dalšího bych mohla psát o celém festivalu. Každý den byl výjimečný, jak z hlediska workshopu, tak doprovodného programu, který nám organizátoři připravili. Nemluvě o vynikajícím jídleNa závěr bych chtěla poděkovat všem organizátorům, ať již české spojce – Ladě Capouškové, nebo všem těm obětavým lidem z Jelení Hory. Byl to opět velice inspirativní týden, který nám dal spoustu zkušeností, ale i přátel do dalších let.