Domů‎ > ‎

40. ročník Silvestrovského běhu sídlištěm

přidáno: 30. 12. 2013 10:59, autor: Tomáš Špinka   [ aktualizováno 5. 1. 2014 12:46 ]
40. ročník Silvestrovského běhu je minulostí. Dovolujeme si Vám nabídnout:

Fotografie - (autor Jiří Vales) - ke zhlédnutí ZDE
Film - (autor Petr Jareš) - ke zhlédnutí ZDE

Výsledky ke stažení níže.

Text ředitele běhu - Mgr. Karla Štrincla

Luboš Gaisl z AC Turnov vítězem

40. Silvestrovského běhu sídlištěm v Turnově 2013.

40. – jubilejní ročník, tradiční poslední sportovní akce v roce, který založil v roce 1974 František Matějec v bývalé TJ Lokomotivě Turnov, přilákal na start 77 závodníků v kategoriích mládeže a 39 v hlavním závodě.

Pořadatelem závodu je Okresní rada AŠSK, spolu s TSC Turnov a přáteli - rozhodčími z AC Turnov, v částečné spolupráci se Žlutou ponorkou - Střediskem pro volný čas dětí a mládeže v Turnově, v osobě Ing. T. Špinky. Závod se běžel na hladkých tratích bez sněhu, vyznačených v sídlišti o celkové délce 5.500 m. Za zmínku a pochvalu stojí účast členů atletické přípravky AC Turnov, kterých se jen v základní kategorii nejmladších chlapců a dívek zúčastnilo 29. Jejich rodiče vytvořili pěknou sportovní atmosféru kolem trati.

V hlavním závodě na 5.500 m běželi společně běžci z 8 kategorií, doplnění i několika mladšími žáky, kteří si přidali ke svému závodu i „vyklusání 5,5 km“ .Od prvního kola se vytvořila vedoucí trojice běžců Luboš GAISL, AC SYNER Turnov, David KUČERA z ABK Liberec – čtyřnásobný vítěz závodu z let 2009-2012 a Martin BERKA – ze Semil, v dresu AC Turnov. Tito tři se rychle odpoutali od ostatního závodního pole. Do 4.kola ostře nastoupil L. Gaisl, ale zkušený D. Kučera se na něj opět dotáhl a tato dvojice pak bojovala o čelo až do cílové rovinky, kde opět nastoupil L. GAISL / č. 13/ a zvítězil v čase 17:44,4 min. S odstupem 7 sekund doběhl na 2.místě David KUČERA / č. 6 / v čase 17:53,3 min. 3. místo získal Martin BERKA, v čase 19:25,1 min. 4. místo a vítězství v kat. veteránů vybojoval Aleš DRAHOŇOVSKÝ / č. 19 / – učitel na ZŠ Skálova a vedoucí střediska mládeže a atletické přípravky v AC Turnov – časem 20:10,0 min. Své vítězství z loňského roku v kat. žen zopakovala Barbora JÍŠOVÁ / č. 89 / v čase 22:11,8 min.

Poděkování patří všem pořadatelům, tradiční partě rozhodčích z AC SYNER, Klubu TSC za poskytnutí prostor ve sportovní hale. Děkujeme také turnovské městské policii za kontrolní hlídku při přebíhání komunikací v sídlišti a rodině Zummerových, kteří opět poskytli el.proud pro rozhlasovou aparaturu na startu. Ceny byly věnovány od ATOM CYKLES – prodejna sportovního zboží p. Matějec - vnuk zakladatele závodu. Děkujeme za podporu.

SOUTĚŽ V POČTU ÚČASTNÍKŮ Z JEDNÉ ŠKOLY VYHRÁLA přípravka AC TURNOV A JAKO CENU OBDRŽELA OD POŘADATELŮ BASKETBALOVÝ MÍČ.