Domů‎ > ‎

Andersenovská noc a pohádka O křesadle

přidáno: 10. 4. 2013 5:28, autor: SVČ Turnov   [ Aktualizováno 24. 4. 2013 0:25 uživatelem Lada Capoušková ]
       Žlutá ponorka se opět podílela na přípravě programu Noci s Andersenem a navíc jsme letos přizvali k přespání se čtením pohádek i děti z našich kroužků. Kromě průvodu a vysazení stromu v městském parku všechny zaujalo především vystoupení kouzelníků v KC Střelnice a poté impozantní "fireshow" se souboji rytířů v historické zbroji. Průvodu se účastnily školy i školky, které se po programu rozešly za svitu lampiónů do svých budov, kde strávily zbytek večera s knížkami při předčítání.
Děti z Městské knihovny a Žluté ponorky však čekala ještě pohádka "O křesadle", kterou pro ně v Muzeu Českého ráje připravil akční tým složený ze zástupců KC Střelnice, Muzea, Knihovny a Žluté ponorky.

       Po přečtení úvodu k pohádce, kdy vojáka spouští dutinou stromu do podzemí andersenovská čarodějnice se v podkroví Kamenářského domu náhle zjevila skutečná čarodějnice, která odvedla první skupinu odvážlivců do sklepení muzea. Tam se museli malí vojáčci vyrovnat s nástrahami tří síní, kde hlídali své truhly s bohatstvím tři hrůzu nahánějící psi. I když cesta podzemím trvala o poznání déle než bylo v plánu, všichni se nakonec dostali i s kouzelným křesadlem zpět. Takže jsme se kolem půl jedenácté mohli vydat na cestu ke knihovně a Ponorce, kde si děti závěr pohádky dočetly už sami.

       Závěrem lze říci, že si děti společné přespávání užily, a byť nevyspalé, vracely se druhý den ráno domů plné dojmů a spokojené po společné snídani.
Comments