Domů‎ > ‎

Filmové workshopy na MFF ZOOM Zbližení 2014 v Jelení Hoře

přidáno: 10. 3. 2014 10:24, autor: Lada Capoušková   [ aktualizováno 10. 3. 2014 10:26 ]
Již 17. ročník MFF ZOOM Zbliženia, festivalu studentského, nezávislého
a amatérského filmu, proběhl minulý týden u sousedů v Polsku. No a my jsme byli opět při tom jako partneři Višegradských filmových workshopů pro mladé filmové tvůrce! Od 18. do 23. 2. 2014 nasazovali odvážní účastníci svou kůži
a talent za kamerou i před ní.
Takto viděla letošní ZOOM účastnice workshopu Káťa Měkynová.
Jako pravidelný účastník filmového festivalu v Jelení Hoře musím říct, že se představy o letošním ročníku jen minimálně přiblížily ideálu, ve který se proměnil. Čekalo na nás hned několik příjemných změn. Do Jelení Hory jsme se letos dostali pohodlně vlakovou dopravou, která byla k našemu potěšení obnovena. Nejvýznamnější pro nás (účastníky filmových workshopů) byl právě výběr workshopu. Tvorbu hraných krátkých filmů nahradila písečná a plastelínová animace, psaní scénářů a videoart, do kterého jsem se letos přihlásila. Naše skupina se letos skládala z Čechů, Slováků a především Poláků. Polské národnosti byli i lídři naší skupiny Marcin Mierzicki a Janusz Czyžewicz, kteří nám hned na úvod oznámili, že se budeme bavit bez použití angličtiny. Ze začátku to vyvolalo pár nedorozumění, ale ve výsledku spousty legrace, obohacení slovní zásoby a s koncem týdne i plynulou česko-polsko-slovenskou řeč. Každý den jsme natočili mnoho zajímavého materiálu, který byl na konci týdne sestříhán do konečné bizarní podoby. Určitý stupeň absurdity nesmí chybět žádnému videoartu. Hodně se také pracovalo na zvukových stopách, které jsme si sami nahrávali, ať už na hotelu, venku, nebo na návštěvě polského karaoke. Mnoho dalšího bych mohla psát o celém festivalu. Každý den byl výjimečný, jak z hlediska workshopu, tak doprovodného programu, který nám organizátoři připravili. Nemluvě o vynikajícím jídleNa závěr bych chtěla poděkovat všem organizátorům, ať již české spojce – Ladě Capouškové, nebo všem těm obětavým lidem z Jelení Hory. Byl to opět velice inspirativní týden, který nám dal spoustu zkušeností, ale i přátel do dalších let. 

Jak se našim studentům dařilo se můžete přijít podívat i vy. Projekce oceněných filmů 
z festivalu + filmečky vzniklé na workshopech promítne turnovský filmový klub v kině SFÉRA v Turnově 23. dubna od 19.30 jako OZVĚNY MFF ZOOM 2014.
Srdečně vás zveme.
Comments