Domů‎ > ‎

Turnovský sport má nového krále

přidáno: 21. 2. 2013 0:43, autor: SVČ Turnov   [ Aktualizováno 15. 5. 2015 0:53 uživatelem Lada Capoušková ]
21. ročník tradiční ankety, ale dosud jen osm vítězů korunky pro nejlepšího sportovce Turnova.
V sobotu 16. února při slavnostním vyhlášení k nim přibylo jméno deváté – nejlepším sportovcem Turnova za rok 2012 se stal TOMÁŠ DLABAJA z oddílu orientačního běhu. Ten měl velmi úspěšný rok. Mj. se významnou měrou podílel na historicky prvním štafetovém zlatu pro Českou republiku na mistrovství světa. Zvítězil na mistrovství republiky ve sprintu v orientačním běhu atd. Celkem bylo odbornou komisí v kategorii jednotlivců nominováno 15 sportovců. Na 2. místě skončila Michaela Gomzyk Omová z oddílu radiového orientačního a orientačního běhu, 3. skončil Jaromír Mazgal z AC Syner Turnov (při předávání cen ho zastoupil Josef Egrt). Na čtvrtém místě skončil Jakub Oma z oddílu radiového orientačního běhu, pátá byla Petra Pavlovcová z oddílu orientačního běhu. Vítězný Dlabaja se slavnostního předávání ocenění nemohl zúčastnit, protože je právě na přípravném reprezentačním kempu v Portugalsku. Přítomným v sále poslal alespoň videopozdrav, ve kterém všem poděkoval za podporu. Nejlepším družstvem dospělých byla vyhodnocena štafeta žen TJ Turnov, oddílu orientačního běhu, sportovní akcí roku se stal tradičně Memoriál Ludvíka Daňka. Trenérem roku je Dušan Král z AC Syner Turnov. Cenu veřejnosti získal hlasováním na webu TvA Jan Formáček z AC Syner Turnov. Do zlaté knihy turnovského sportu byl zapsán Vojtěch Hančil z Tenisového klubu Turnov.