Domů‎ > ‎

Turnovský štěk stále vesele štěká...

přidáno: 28. 3. 2015 15:49, autor: Lada Capoušková   [ Aktualizováno 15. 5. 2015 1:48 uživatelem SVČ Turnov ]
Ve středu 18. března se opět po roce sešly v turnovském divadle dětské divadelní soubory z Turnova, Benešova u Semil a Libštátu. Atmosféra byla moc příjemná, diváci nadšeně tleskali a mladí divadelníci se činili, co jim síly stačily. Odborná porota ve složení Krista Bláhová, Daniela Weissová a Jaroslav Ipser pilně sledovala všech devět představení, aby mohla na závěr přehlídky nejen vyslat ty nejlepší na krajskou přehlídku, ale také poradit vedoucím souborů, na co se zaměřit, a kterým směrem svou práci posunout. 
A kdo vlastně postoupil? Letos slavila velký a již tradiční úspěch turnovská ZUŠ. Na Dětskou scénu do Jablonce na Nisou postoupil soubor Kámoš Drámoš s představení KUŘECÍ SVĚT, soubor Bezefšeho s představením TAK JSEM TADY a soubor Draci s představením STEZKA ODVAHY.

A kdo se chce podívat, jak to divadelníkům slušelo, najde obrázky volně ke stažení ZDE.

A závěrem pár hřejivých slov od poroty: Úroveň jednotlivých představení je různá. Je zřejmé, že třídy ze ZUŠ, které mají odborné vedení, jsou na tom lépe. To se také projevilo na ocenění a doporučení na Dětskou scénu, kam porota doporučila právě soubory ze ZUŠ Turnov. Nicméně bych chtěla pochválit i všechny ostatní pedagogy za jejich práci s dětmi. Bez ohledu na to, jak dopadne představení, dělají ohromnou práci. Učí děti mluvit, vidět a slyšet. Vnímat se navzájem, dávat si prostor, dělat věci společně. Zkrátka kultivují dětskou duši o další rozměry a tím se zasluhují, že z nich snad vyrostou kvalitní a dobří lidé. Lidé s názorem a přitom se schopností empatie. 

 

I proto patří dík Žluté ponorce za pořádání této akce a obětavé Ladě Capouškové dvakrát „o))

Za porotu Daniela Weissová

Moc děkujeme Dádo :) Ladička

Comments