Irské tance

IRSKÉ T
ANCE - začátečníci
Vedoucí: Martin Vít
Kontakt: 604 722 587, djpupicmartas@email.cz

Věk: 6 - 15 let
Termín: úterý 16 - 17 hod.
Místo činnosti: sál 1. patro, Žlutá ponorka
Cena: 800 Kč/rok (1 hodina týdně)

První setkání: 19. září 2017

IRSKÉ TANCE - pokročilí
Vedoucí: Martin Vít
Kontakt: 604 722 587, djpupicmartas@email.cz

Věk: 7 - 18 let
Termín: úterý 17 - 18 hod.
Místo činnosti: sál 1. patro, Žlutá ponorka
Cena: 800 Kč/rok (1 hodina týdně)

ZÁPIS DO SKUPINY POKROČILÝCH MOŽNÝ AŽ PO SOUHLASU VEDOUCÍ.

Náplň: Kroužek irských tanců je určen pro chlapce a dívky I. a II. stupně ZŠ. Jedná se o tanec skupinový, založený na práci nohou. Tančí se s rovnými zády a na špičkách. Zapojíme celé tělo, naučíme se tančit lidové tance a vlastní choreografie. Našim cílem zůstane především radost z pohybu. Dle možností se účastníme různých vystoupení, pořádáme vlastní taneční vystoupení (vánoční a jarní besídka).
Účast na vystoupeních nelze nárokovat. O tom, kdo vystupuje rozhodují vedoucí na základě účasti na pravidelných trénincích, připravenosti dítěte či jiných okolnostech.
První setkání: 19. září 2017

TANEČNÍ AKTIVITY DĚTÍ Z KROUŽKU IRSKÝCH TANCŮ:

Mikulášská besídka 2017

přidáno: 15. 12. 2017 2:31, autor: Lada Capoušková   [ aktualizováno 15. 12. 2017 2:33 ]

Tradiční vánoční besídka vyšla tentokrát na 5. 12., a byla tedy Mikulášská. Předcházel jí víkendový seminář, na kterém jsme malovali obrazy na výzdobu sálu, nacvičovali tance a došlo i na karaoke. Nad besídkou se vznášely dvě otázky. Přijede se podívat z dalekých Opatovic oblíbená bývalá lektorka Klárka? Ukážou se na besídce čert, Mikuláš a anděl? A vida, přišli všichni! Vyzdobili jsme sál, nachystali donesené cukroví a mohli jsme začít. Po úvodní písni Budliky, budliky o rodičovském sdružení v pekle, zacinkal zvonec a do sálu vešli čert, Mikuláš a anděl. Děti dostaly nadílku a zatančily tanec Everyman. Za svůj výkon byly po právu pochváleny a pak šla návštěva z nebes a pekla nadělovat o dům dál. A pak už se vesele tančilo. Na řadu přišly Vagónky, Slip Jigová promenáda, Lanigand, Galway, Canadian bardance a Three Hand Reel. Vysokou úroveň mělo sólové stepové vystoupení Štěpána Gottsteina. Tance prokládaly děti Mikulášskými koledami a zatancovali si s námi také rodiče na tradiční tance Stodolní a Everman. Besídka plynula ve svižném tempu a tak byl po akčních 90 minutách konec. Závěrem bylo poděkováno skupinám začátečníků a pokročilých za předvedené výkony, rodičům za podporu, děvčatům z Keltského Tygra za pomoc a Klárce za návštěvu a pomoc. 

Hezké vánoční svátky přeje všem za kroužek Irských tanců Martin Vít.

13. června 2017 - Vysvědčení - piknik na zahradě

přidáno: 18. 6. 2017 10:29, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 18. 6. 2017 10:30 ]

Naše taneční setkávání jsme završili piknikem na zahradě Žluté ponorky. Počasí nám přálo i když se honily mraky, ukáply jen slzičky, že se loučíme. Tanečnice i tanečníci obdrželi svá vysvědčení a postoupili do dalšího tanečního ročníku. A to byl velký důvod to oslavit. Na stole se nalezlo velké množství dobrot a k tomu i melounová boule se šampaňským. Samozřejmě nealkoholickým. My tanečníci myslíme i na své zdraví. Posilněni jsme se vydali luštit křížovku a pro její správné odpovědi se musel prošmejdit přilehlý park. A protože oba týmy byly úspěšné podařilo se jim najít poklad v útrobách Ponorky.
Na závěr jsme se vzájemně podepsali na různé části svých těl a vydaly se vstříc letním radovánkám.
Klára

20. května 2017 Jarmark na Žižkovce

přidáno: 21. 5. 2017 11:41, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 21. 5. 2017 11:41 ]

Byly jsme mile potěšeni, že se jako hosté můžeme zúčastnit s našim vystoupením na jarmarku ve škole, které se v Turnově neřekne jinak než Žižkajda. I když jsme poctivě trénovali, naše vystoupení provázela ta největší tréma, kterou jsme letos měli. A nutno přiznat, že to bylo na vystoupení vidět. Rozházela nám řady, slzička byla každá jiná. No nedivte se. Soustředit se před tolika učiteli, spolužáky není vůbec nic jednoduchého. Ale i přes tyto formační nedostatky se naše vystoupení divákům líbilo. Nožičky nám kmitali, nikdo nezapomněl co má tančit a i závěrečná úklono s odchodem se nám povedla. Jo, jo, volání prázdnin je cítit. I taneční nožičky chtějí tančit jen pro radost svou a ne těch druhých. Moc děkujeme panu řediteli a jeho učitelskými sboru za milé pozvání a všem přejeme samé jedničky na vysvědčení.
Klára

25. dubna 2017 - FeisPonorka 2017

přidáno: 9. 5. 2017 12:18, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 9. 5. 2017 12:26 ]

Letošní soutěžní klání bylo rozprostřeno mezi znamení zvěrokruhu. Děti byly rozděleny do soutěžních skupin dle jednotlivých elementů, což nám vytvořilo zajímavá uskupení. Během soutěžního odpoledne jsme si i malinkato, ale opravdu hodně málo řekli něco k jednotlivým znamením. Jak na nás mohou působit, jaké můžeme mít podobné rysy pokud jsme se narodili ve stejném znamení. Především se však soutěžilo a tančilo. Bylo to odpoledne plné napětí i zábavy na jehož konci byly ručičky našich tanečníků plné krásných odměn. Za které moc děkujeme našim milým podporovatelkám.
Klára

25. dubna 2017 Pozvánka na arní besídku "FeisPonorka 2017"

přidáno: 16. 4. 2017 11:03, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 9. 5. 2017 12:19 ]

Prosíme přijměte pozvání na naši taneční soutěž v sólových vystoupení irských tanečníků. Již V. ročník soutěže se uskuteční na tanečním sále ve Žluté ponorce dne 25.4.2017 od 16.00 hod.
Děkujeme, že přijdete podpořit naše soutěžící.
Klára

12. února 2017 - Karneval Žluté ponorky

přidáno: 21. 2. 2017 11:01, autor: Žlutá Ponorka

Odvážně jsme se vrhli do DŽUNGLE mezi opičky, lvy, berušky, motýli a snažili jsme jim ukázat, jak irské víly a irský skřítek tančí
v dalekém Irsku. Do letošní daleké džungle přijelo 13 tanečnic a tanečníků a nelitovali této daleké cesty. Obyvatelé džungle byly jejich tancem okouzleni a na oplátku je naučili jejich džunglí tance a taškařice.

13. prosince 2016 - Vánoční besídka

přidáno: 21. 2. 2017 10:55, autor: Žlutá Ponorka

Máme prosinec roku 2016. Sníh na ulicích neleží, klidná atmosféra naše domovy nenaplňuje. Všude neklid a nervozita. Samý shon. Každý se snaží dohonit co v roce 2016 chtěl zvládnout. My víme, že už nic nedohoníme. Co umíme to našim hostům na naší vánoční besídce předvedeme. A doufáme, že neklid a nervozitu naši hosté nechají za dveřmi.
Po milém zahájení besídky panem ředitelem, tedy kapitánem Žluté ponorky Tomášem Zakouřilem se ozývá klapka a již se natáčí na živo Vánoční besídka irských tanců 2016.
Zpíváme, tančíme, povídáme. Taneční prostor mají i naši hosté z daleké Ameriky. Tedy z kroužku amerického stepu.
I letos jsou naši hosté odvážní a jdou si s námi zatancovat.
A nejednou zvoní zvoneček a my nacházíme pod stromečkem dárky pro odvážné malé tanečnice a tanečníky.
Ježíšku moc děkujeme, že jsi přinesl k nám na besídku radost, odvahu, lásku a přátelství.
Krásné Vánoce všem plné lásky a přátelství přejí irské tance

13. prosince 2016 - Pozvánka na vánoční besídku

přidáno: 23. 11. 2016 11:49, autor: Žlutá Ponorka

    
                                                                                                                                                                                                          Krásný adventní čas vám přejeme a dovolujeme se vás pozvat na naši taneční vánoční besídku na sál SUPŠ Turnov na úterý 13. prosince 2016 od 16.00 hod
kroužek irských tanců
                                                                                                       

18. - 19. listopadu 2016 Seminář irských tanců

přidáno: 23. 11. 2016 11:41, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 23. 11. 2016 11:45 ]

V páteční podvečer jsme se sešli ve Žluté ponorce s baťůžky plné dobrot, oblečení, spacáků a plyšových kamarádů. S plánem tančit, hrát si a bavit se společně ve spolek i s naší kamarádkou irskou hudbou. Na naše páteční podvečerní tancování se k nám přidali i tanečníci z taneční skupiny Keltský tygr. Takže nás byl opravdu plný sál.
A když se tancem rozproudí krev, dřív než před půlnocí, se do spacáků zalézt opravdu nedá.
Ráno se probouzíme do deštivého dne. Nám to však vůbec nevadí. Ponorka má dobrou středu, na sál nám neprší a my poctivě trénujeme.
No dobře tak já vám to povím. To naše pilné trénování mám kapánek narušila jedna zlobivá nožička, co se při nepřesném doskoku trošičku nalomila. No slziček je jedno velké jezero. Prostě k tanci patří zábava, ale také soustředění. A jak se na soustředění zapomene, hned má tanečnice parádu o kterou nestojí.
A tak máme novou výzvu. Vymyslet taneční pozice pro tanečnici se sádrou.
Klára

7. června 2016 - Vysvědčení irských tanců "Piknik na zahradě"

přidáno: 7. 6. 2016 13:11, autor: Žlutá Ponorka   [ Aktualizováno 31. 8. 2017 4:47 uživatelem Lada Capoušková ]

Za krásného slunečného odpoledne jsme se sešli na zahradě Žluté ponorky, abychom zakončili náš taneční rok. Účast byla velice hojná. Všichni totiž byly zvědaví jestli dostanou aspoň jedničku z irských tanců, aby si to doma pojistili na konec června. A musím vám říct, že pojistili.
Letošní taneční rok byl plný krásných akcí. Každý měsíc byla jedna. A za tu velkou taneční práci, které děti našim akcím i běžným tréninkům věnovaly si zaslouží jedničky.
No a jak jsme si to odpoledne užili naleznete na fotografiích v galerii. Po oficiální části a nutné společné fotografii a slavnostním přípitku jsme se dali do luštění křížovky. Vodítkem pro křížovku byly obrázky rozmístěné v parku a tajenkou byl tanec, který se budeme učit od září.
Byl to náročný úkol a zabral nám více času než jsme předpokládali. Tanec však je na světě. Jmenuje se LAZAR REEL. A jelikož se čas posunul hodně daleko. Přeskočili jsme další připravené aktivity a dali jsme se do malování. Na fotografiích poznáte, že naše vedoucí sekce výtvarnice Ladička na nás může být hrdá.
Nejenom talenti na tanec, ale i na výtvarné činnosti.
Krásné prázdniny přeje Klára a Martin

1-10 of 63