03. dubna 2012 – Velikonoční besídka

přidáno: 9. 3. 2013 12:41, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 9. 3. 2013 12:45 ]
            Máme krásně vyzdobený taneční sál v přízemí Žluté Ponorky kraslicemi, které vytvořily naše šikovné tanečnice. Židliček pro naše obecenstvo je snad připraveno dost.
            Udělali jsme si společnou fotografii a jdeme zahájit besídku.

            Trošku nás ovšem zaskočila nervozita a strach. I to se stává tanečníkům, ale my to zvládneme. Besídku začínáme tanečkem Every Man's Chance, který v průběhu besídky naučíme i naše rodiče.
            Jelikož v Irsku mají jiné velikonoční zvyky než u nás. Rozhodli jsme si jeden z nich vyzkoušet. Jedná se o kutálení vajíček, při němž každý závodník dostane do ruky bambusový kolík a jeho úkolem je dokutálet vajíčko po trávníku nebo z kopce do cílového bodu v co nejrychlejším čase.
            Museli jsme si tento zvyk trošku uzpůsobit našim podmínkám. Budeme kutálet po rovině v našem tanečním sále pomocí polévkových lžic, a na čas. A nejrychlejší kutáleč/ka získá obří vajíčko plné dobrot.
            Soutěžení prokládáme tanečky. Do tance zapojujeme i naše úžasné publikum skládající se z maminek, tatínků, babiček,….. a dalších našich přátel.
           
Pozvání na besídku přijali i tanečníci ze skupiny Keltský tygr a zatancovali Svatební choreografii, kterou tancovali loni v létě na svatbě pani učitelky Haničky. Choreografie byla lehce upravena pro velkonoční besídku  - začátek s pomlázkami pro omlazení tanečnic.
            A je to tady. Vyhlášení vítěze. Nejlepší kutálečkou je Terezka Janů.
            Závěr naši besídky je v rukách Jirky a jeho kytary a zahrál nám písničku JARO z díly Svěrák/Uhlíř a my ho doprovázíme zpěvem.
            Děkujeme všem za účast, pomoct při organizaci a hlavně za chuť tancovat.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          KlaMar
ą
Žlutá Ponorka,
9. 3. 2013 12:44
ą
Žlutá Ponorka,
9. 3. 2013 12:41
Comments