15. - 17. dubna 2016 - Víkendovka irských tanců

přidáno: 18. 4. 2016 13:03, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 24. 4. 2016 11:09 ]
V polovině dubna za pravého aprílového počasí s deštěm typickým pro kraj, ve kterém krásné irské tance vznikly se konalo naše malé víkendové taneční soustředění. A co se na takové akci dělo. V pátek večer jsme si zatančili společně s Keltským tygrem. Po večeři jsme se rozdělili na dva týmy. A to tým modrý a zelený. Kteří spolu celý víkend soupeřili, ale také se při různých soutěžích, hrách a dovednostech podporovali, aby došli ke společnému cíli.
V sobotu dopoledne jsme trénovali a připravovali se na naší taneční soutěž. Před polednem jsme se dali do vaření a společně jsme si k obědu připravili špagety se zeleninou, sýrem a kečupem. "Musím tedy říct, že jsem těžce nesla, že o zeleninu nikdo moc nestál. Nechali se však přemluvit a každý alespoň lžičku ochutnal" No a to už nám začíná pěkně pršet a my se strojíme a vyrážíme na STOPOVANOU. Trasu nám značí Adélka, Emmička a Nikolka. Mají před námi půl hodinový náskok. Hned první úkol je přečíst morseovku, abychom věděli kam máme jít. Daří se a my postupujeme v naší cestě, která nás vede kolem Zrcadlové kozi do Rakous, pak údolím do Klokočí a přes skály zpět do Ponorky. Cestou však plníme různé úkoly, které nám děvčata připravila. Na konci nás čeká ten nejtěžší. Najít poklad.
S pokladem se za sluníčka vracíme po pětihodinovém výletu zpět do Ponorky. Řádně špinavý, znavení, ale strašně spokojený.
Tousty k večeři nám dodávají sil na večerní program, který končí velkými a neutuchajícími záchvaty smíchu.
V neděli ráno jsme si přispali skoro až do půl deváté. Přijíždí Terezka Bachová, aby nám pomohla s přípravou na naši soutěž. Po nezbytné rozcvičce se vrháme do techniky. Terezka je mile oslovena našimi znalostmi a velice ráda nám je rozšiřuje. Tento taneční blok zakončujeme irským kvízem, který si pro nás Terezka připravila. Mezitím několik tanečnic odpadá únavou.
Je nejvyšší čas si dát pizzu. Vždyť už dávno bylo poledne. Nějak jsme se do toho tance zabrali.
Po obědě jsme značně unavení. Takže nabíráme sil. Větší část dětí se rozhodlo nabrat síly v improvizovaném kině, menší skupinka povídáním a ty nejodvážnější učením.
Po odpočinku je čas na poslední hry, schovávačky a také na dohledání pokladu. Který děti našly, ale neměli sil si ho odnést do Ponorky. A tak napadlo vedoucí jim ten poklad, ještě jednou schovat. To vám bylo šmejděního.
A jé, už někdo zvoní. První rodiče si přicházejí pro děti.
Jen jsou trošku zaražení, že ty jejich děti tolik nešvitoří.
Jak by mohly, když dali všechnu sílu do tance, soutěží a výletu.
Klára


Comments