17. května 2014 - Jarmark na Žižkovce

přidáno: 28. 5. 2014 12:53, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 28. 5. 2014 12:59 ]
Stejně jako loni se počasí mračí, těžké mraky sedí nad Žižkovkou. Z hor vane studený vítr. Žádné sluníčko na krásný venkovní jarmark se neukazuje. Děti ze Žižkovky a jejich učitelé se nenechají odradit a přinesli si sluníčko ve svých srdcích a nechali ho zářit v chodbách, třídách a hlavně tělocvičně jejich školy. Vše perfektně zorganizované, účast veliká.
Na seznamu účinkujících se dočítáme, že irský tanec je zastoupen hned ve třech vystoupeních. V sólovém vystoupení hned z kraje jarmarku tančí dívka, která byla u založení našeho kroužku. Posléze naučila krátký taneček své spolužáky. A na závěr irské taneční série vystupují děvčata z kroužku irských tanců s tanečkem, kterému říkáme lidově "Vagónky". Ve druhém vstupu vystupují starší děvčata s vystoupením v rytmu Slip jig.
Krásné dopoledne plné zpěvu, tance, divadla, her, soutěží a umu žáků a učitelského sboru ze Žižkovky. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí a moc se těšíme na příští ročník, který jak avizoval pan ředitel bude zakončením oslav 20 let školy.                                                                                                                 KlaMar
Comments