Jak se zrodila myšlenka o kroužku irských tanců – léto 2010

přidáno: 7. 3. 2013 6:48, autor: Žlutá Ponorka   [ aktualizováno 24. 3. 2013 5:58 ]

            Po již tradiční letní škole s Bubinkou (zakladatelkou irských tanečních skupin v Severních Čechách) přišla její absolventka Ivanka Tichá (kroužek hraní na kytaru bez not) s nápadem, že by Klárka mohla vést kroužek irských tanců ve Žluté Ponorce. Ovšem ouha. Nápad se ji strašně líbil, jen ji nepřišlo, že je pro něj vhodná.  Oproti tomu kamarádka Hanička z taneční skupiny Keltský tygr, by se na to hodila určitě lépe. Proto se děvčata vydala za ní. Napoprvé ji nepřesvědčila.

            Hanička o nápadu přemýšlela, také ji ta myšlenka zaujala. No a když se děvčata sešla znovu,...už se začaly rýsovat jasné obrysy nové taneční skupinky.

 
 
            Otázkou stále zůstávalo, jestli o tento kroužek bude zájem. Jak z řad vedení Žluté Ponorky, tak hlavně z řad dětí a rodičů. Ukázalo se, že ředitel Žluté Ponorky pan Štryncl je z nového kroužku irských tanců pro mládež nadšen a také zvědav, jak to bude pokračovat. A naštěstí se ukázalo, že zájem o irský tanec mezi dětmi a rodiči je. 
            Na první lekci, kdy se kroužek otvíral, přišly děti s rodiči a hned první hodinu jsme si  společně zatančili náš první tanec – Every Man's Chance. Kouzlo tance  zapůsobilo, a taneční kroužek začal fungovat.
           Martin

                                                                                                                       

Comments