11. prosince 2012 – Vánoční besídka

přidáno: 10. 3. 2013 3:20, autor: Žlutá Ponorka   [ Aktualizováno 23. 6. 2015 1:30 uživatelem Lada Capoušková ]
Náš velký den je tady. Sál v přízemí praská ve švech. Našimi diváky budou rodiče, prarodiče, tety, strejdové, sourozenci. To je to nejnáročnější publikum. Pro ně chceme, aby se nám vše krásné povedlo, jak jsme si to celý podzim nacvičovali. Máme nové taneční oblečení. Každá tanečnice a tanečník si udělal vlastní škrabošku pro úvodní choreografii. Je nás deset čertíčků a jedenáct andělíčků.  Nasazujeme si škrabošky, nadechneme se a začínáme naši první choreografii „Andílkové v pekle“. 
Je znát, že jsme nervózní. Po první choreografii už je nervozita pryč a my pokračujeme v našem nabitém programu. Učíme i naše hosty tancovat irské tance. Na učení jsme si vybrali taneček Every Man Change. Všem to jde krásně.  Irské tanečky střídáme s choreografiemi. S děvčaty, které již tančí 3 roky jsme natrénovali choreografii Galway a poprosili jsme tanečníky ze skupiny Keltský tygr, aby s námi vystoupili.
    

Jelikož irský tanec je náročný, máme malou taneční pausu, která je vyplněna scénkou 
„O vzniku irského tance“.
A nyní se již blížíme ke konci. Říká se, že
v nejlepším se má přestat. My říkáme, že po tanci má přijít sladká odměna pro šikovné tanečníky.
A jelikož je advent, nemůže být odměna jiná než sladké vánoční cukroví. 
A nyní se již blížíme ke konci. Říká se, že v nejlepším se má přestat. My říkáme, že po tanci má přijít sladká odměna pro šikovné tanečníky. A jelikož je advent, nemůže být odměna jiná než sladké vánoční cukroví. závěr se nám postarali naši kamarádi. Jirka s kytarou a Pavel s housličkami. Společně jsme si u stromečku zazpívali vánoční koledy za doprovodu kytary a housliček. 
          
I pod stromečkem na naší besídce se našly dárečky pro naše tanečnice/níky i pro malé publikum. Děkujme všem, kteří nám s přípravou a organizací pomáhali. Dětem, že byly zdravé a z plných sil tancovaly. Našim hostům, že přišli v tak hojném počtu a byli naprosto úžasným publikem. Krásné Vánoce KlaMar
    


ą
Lada Capoušková,
23. 6. 2015 1:31
Comments